Więzienie i grzywna za kradzież informacji

Przypadek zza oceanu ale świetnie ukazujący jak ważne są informacje w firmie i pokazujący jakie skutki niesie za sobą ich ujawnienie. Przypadek ten pokazuje również, jak ważny w firmie jest dobór osób, którym powierzamy firmowe tajemnice. Najsłabszym ogniwem wszystkich zabezpieczeń jest zawsze czynnik ludzki.

Źródło: www.arcabit.pl

Były pracownik firmy Countrywide Financial został skazany na grzywnę w wysokości 1,2 miliona dolarów i 18 miesięcy więzienia za kradzież firmowych informacji i sprzedanie ich konkurencji. Rene Rebollo, który pracował na stanowisku starszego analityka, początkowo twierdził, że jest niewinny, później jednak postanowił się przyznać. Już wcześniej na 36 miesięcy więzienia został skazany jego wspólnik Wahid Siddiqi, który zajmował się sprzedażą ukradzionych danych.

Śledczy twierdzą, że Rebollo raz w tygodniu przez dwa lata pobierał dane dotyczące 20 000 klientów jego firmy. W wyniku jego działań poszkodowane zostały miliony osób, a firmie wytoczono 35 procesów sądowych. Countrywide Financial w ramach ugody zobowiązał się do bezpłatnego monitorowania transkacji finansowych 17 milionów osób, których dane ukradł Rebollo.

Zobacz również:

Leave a Comment

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.