Bezpieczeństwo informacji w systemach i sieciach komputerowych

Systemy i sieci komputerowe przetwarzające informacje niejawne podlegają szczególnej ochronie przed nieuprawnionym ujawnieniem, a także przed przypadkowym lub celowym narażeniem bezpieczeństwa tych informacji.

Proponuję Państwu usługi związane z ochroną informacji niejawnych w systemach oraz sieciach teleinformatycznych. Posiadam poświadczenia bezpieczeństwa do informacji oznaczonych klauzulą „TAJNE” oraz certyfikaty inspektora bezpieczeństwa teleinformatycznego oraz administratora systemów niejawnych.

Bardzo ważnym elementem w ustawie z dnia 22 stycznia 1999 roku o ochronie informacji niejawnych i rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów z dnia 25 lutego 1999 r. w sprawie podstawowych wymagań bezpieczeństwa systemów i sieci teleinformatycznych (Dz. U. 18 z dnia 5 marca 1999 r. poz. 162) jest nałożony na kierowników jednostek organizacyjnych obowiązek zapewnienia bezpieczeństwa informatycznego wszystkim systemom i sieciom informatycznym, w których przetwarza się informacje niejawne. Obowiązek ten, sprowadza się między innymi do konieczności opracowywania dokumentacji bezpieczeństwa informatycznego dla wszystkich systemów i sieci informatycznych, w których przetwarzane są informacje niejawne. Każdy system niejawny, zgodnie z w/w ustawą, musi być zarządzany przez wykwalifikowany personel z odpowiednią wiedzą i certyfikatami.

CHCESZ WIEDZIEĆ WIĘCEJ O OCHRONIE INFORMACJI NIEJAWNYCH?
ZAPRASZAM NA MOJEGO BLOGA

Zobacz również:

Leave a Comment

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.